Jsem certifikovaná laktační poradkyně Laktační ligy

IMG_4135

Jak se z ženy pracující v korporátní společnosti stane člověk zapálený do mateřství? Jednoduše. Opravdu se těhotenstvím změní život a pohled na důležitost jednotlivých věcí!

Zajímám se o výživu miminek a jejich zdravé stravování. Blízké jsou pro mě okamžiky kolem porodu, aktuálně se připravuji na kurz těhotenských masáží a podporu ženského těla pomocí Rebozo šátku. Nošení dětí je z mého pohledu přirozená věc a ráda vám pomohu se správným výběrem a nastavením ergonomického nosítka.

Za velmi přínosné znalosti oblasti kojení považuji absolvované přednášky MUDr. Anny Mydlilové, lékařky Národního laktačního centra, jejíž mnohaleté zkušenosti předává veřejnosti dál a zasluhuje se o udělování statusu BFHI porodnicím v ČR (tzv. Nemocnice přátelské k dětem). Tyto porodnice dodržují základní pravidla WHO/UNICEF pro úspěšné a dlouhodobé kojení. Aktuální seznam těchto porodnic v ČR naleznete zde.

Dále pro mě bylo velikým přínosem setkání s primářkou dětského oddělení v nemocnici v Havlíčkově Brodě MUDr. Mgr. Magdalenou Chvílovou Weberovou, jejíž semináře, zápal pro věc a publikace Vítej človíčku pomohla k rozhodnutí, že právě Laktační liga, je ten správný směr, kterým se chci vydat.

V neposlední řadě, naopak na prvním místě, je pro mě vlastní zkušenost a praxe získaná díky Vaší důvěře. Všechny předporodní kurzy vás připraví na porod, ale na to období "poté", se zapomíná. A tak se může stát lehce i vám, co mně. Z porodnice vás pustí s miminkem v náručí, injekční stříkačkou a umělým mlékem. Poté se dozvíte, že miminko neprospívá, navýšíte dokrmy, začnete používat láhev a mléka v prsou se tvoří míň a míň.... Ovšem i tento příběh měl šťastný konec, nikdy není pozdě to zkusit napravit a zase začít kojit!

Pojďme to změnit. Jde to! Stále je čas, když čtete tyto řádky.

Mgr. Lucie Hronková, tel. 720 965 454

Všechna práva vyhrazena 2023